Ile kosztuje holowanie służbowego auta

Samochody służbowe kosztują. Sam ich zakup to jedno, a dochodzi jeszcze kwestia bieżących wydatków na eksploatację – te potrafią rozłożyć każdy budżet, zwłaszcza jeżeli okaże się iż pracownicy korzystali z pojazdów w nie do końca autoryzowany prze zwierzchników sposób. Co robić w tej sytuacji? Na pewno jasno określić zasady w regulaminie. Zawrzyjmy tam informacje na temat tego, kto, kiedy i w jakim zakresie ma prawo korzystać z aut służbowych.

Jakie są zasady? Co ma zrobić kierowca, który zaliczył np. stłuczkę? Bardzo ważne aby stworzyć pracownikom jasne zasady – dla dobra obu stron www.a1-a2-pomoc-drogowa.pl/zgierz. Ważna jest też kwestia tego, czy zabieramy się za monitorowanie floty. O co chodzi? Monitoring floty gps pozwala śledzić ruch pojazdów a przez to też eliminować nadmierne zużycie paliwa.

Kolejna kwestia – limitowanie wydatków. Warto zrobić przegląd ponoszonych wydatków. Może potrzeba zoptymalizować wydatki ponoszone na reklamę czy jakiekolwiek inne działania. Pamiętajmy o nowoczesnych rozwiązaniach. Nie wszystko do firmy trzeba kupować. Część rzeczy spokojnie można w leasing zabrać.

Zastanówmy się też, czy budżetu firmy nie drenuje na przykład nadmierna rotacja pracowników – koszty ponoszone na rekrutację i wdrażanie nowych pracowników do pracy mogą być większe niż myślisz, choć niekoniecznie są one widoczne na pierwszy rzut oka. W razie problemów warto przemyśleć – i to porządnie – strategię z zakresu human resources. Zawsze możemy też zwrócić się po pomoc do specjalistów.